Sprawdzian szóstoklasisty zaskarżony do Rzecznika Praw Dziecka

W tym roku, 1. kwietnia,  sprawdzian szóstoklasisty po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w nowej formule. Rozpocznie się o godzinie 9.00 i przez 80 minut dzieci będą rozwiązywały test z języka polskiego i matematyki. Po przerwie, będzie 45-minutowy test z języka obcego.

Ta nowa formuła nie podoba się rodzicom, m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Krakowie, którzy właśnie złożyli skargę w tej sprawie do rzecznika praw dziecka.

czytaj całość »
Czy możliwa jest szkoła bez ocen?

Komu służy ocenianie w szkole? Bardziej uczniowi, czy bardziej nauczycielowi? A może tylko systemowi edukacyjnemu, który potrzebuje ocen jak pożywki, aby wyliczać, przeliczać, sumować, prognozować itp.

czytaj całość »
Nowa koncepcja szkoły średniej? Innowacyjny pomysł pedagogów.

Ciekawa koncepcja szkoły zawodowej dla "wykształciucha".

Szkolnictwo zawodowe w Polsce niestety nie zdaje za dobrze egzaminu. Technika podupadają, licea profilowe i szkoły zawodowe nie cieszą się popularnością. Brak jest szkoły, która zapewni porządne wykształcenie ogólne, maturę a także nauczy praktycznych umiejętności, które pozwolą szybciej odnaleźć się na rynku pracy.

czytaj całość »
Lek na autyzm? Naukowcy osiągnęli dobre rezultaty, eksperymentując ze znanymi od dawna lekami

Interesujący artykuł w Wyborczej.pl. Polecamy!

Naukowcy osiągnęli dobre rezultaty, eksperymentując ze znanymi od dawna lekami. Prowadzący badanie oczywiście zastrzega, że obiecujące wyniki badań na myszach nie muszą sprawdzić się u ludzi.

Nie wiemy dokładnie, skąd się bierze autyzm. Z całą pewnością - mimo tego, co twierdzą niektórzy przeciwnicy szczepień dzieci - jego przyczyną nie są szczepionki. Na związek szczepień z autyzmem nie ma najmniejszych dowodów.

 

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl